Jak korzystać ze słońca?

Jak korzystać ze słońca?

27 sierpnia 2019 Bez kategorii 0

Zanim wyjdziesz się opalać upewnij się, że nie przyjmujesz lekarstw, które są przeciwwskazaniem do przebywania na słońcu. Przede wszystkim należy smarować się kremami i emulsjami z filtrem chroniącym przed promieniowaniem ultrafioletowym. Powinno się również unikać długiej ekspozycji na słońcu i szukać cienia. Gdy przebywamy na słońcu warto również chronić nasze oczy poprzez noszenie okularów z powłoką chroniącą przed promieniami UV.

Jak prawidłowo nakładać krem z filtrem?

• Jeżeli spędzamy na dworze więcej czasu, kremem należy się smarować co 2 godziny. Warto również go nałożyć ponownie gdy się mocno spocimy lub weźmiemy kąpiel.

• Nie używaj kosmetyków, które zostały Ci z poprzednich lat. One też ulegają przeterminowaniu.

• Zadbaj o właściwą wartość filtra. Na początek lepiej posmarować SPF 30. Osoby o bardzo jasnej karnacji powinny smarować się filtrem SPF 50

• Krem nakładamy na około 20 minut przed wyjściem

Gdy wyjdziesz na słońce:

Między godziną 10 a 14 przebywaj w cieniu, gdyż w tych godzinach słońce najmocniej operuje i jest największa możliwość poparzenia skóry.

Bardzo ważnym aspektem jest nawadnianie się w upalne dni. Przy wysokiej temperaturze łatwo o odwodnienie i zasłabnięcie, dlatego warto pić około 3 litrów wody w ciągu dnia.

Powinno się również zadbać o odpowiednią odzież.Warto nosić nakrycie głowy (czapkę lub kapelusz) i przebywać pod parasolem.

Po powrocie do domu:

Gdy po opalaniu wrócisz do domu warto wziąć kąpiel w chłodnej wodzie i nawilżyć skórę kremem po opalaniu. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące Twojej skóry i znamion, koniecznie umów się na wizytę u dermatologa dzwoniąc pod numer 14 688 88 80