Gorączka u dziecka

Gorączka u dziecka

29 sierpnia 2019 Bez kategorii 0

Gorączka u dziecka zazwyczaj pojawia się nagle i niespodziewanie i sprawia, że rodzice nie wiedzą co robić. Na początku warto rozróżnić dwa pojęcie: gorączki i stanu podgorączkowego.

Ze stanem podgorączkowym mamy do czynienia wtedy, gdy temperatura ciała wynosi 37 stopni Celsjusza . W tym przypadku nie należy się spieszyć z podawaniem dziecku leków przeciwgorączkowych. Warto na bieżąco obserwować sytuację i mierzyć dziecku temperaturę ciała. Z gorączką mamy do czynienia wtedy gdy temperatura jest wyższa niż 38 stopni Celsjusza.

Gdy dziecko ma stan podgorączkowy, oprócz obserwacji można wykąpać dziecko w wodzie o temperaturze niższej o 1 stopień Celsjusza niż jego temperatura ciała. Również nawadnianie dziecka jest bardzo istotne, żeby dziecko się nie odwodniło. Należy unikać wychodzenia z dzieckiem na zewnątrz i przede wszystkim ograniczyć jego aktywność fizyczną.

Gdy dziecko ma gorączkę powinno się podać lek przeciwgorączkowy np. Ibuprofen, Paracetamol.

Jeżeli to nie pomoże i gorączka utrzymuje się dłużej niż 2 dni lub masz jakieś pytania koniecznie zadzwoń do nas pod numer 14 688 88 80
Aby zostać naszym pacjentem pobierz Deklarację Wyboru Lekarza, wypełnij ją i przynieś do nas.