Problemy ze snem u dziecka

Problemy ze snem u dziecka

6 października 2019 Bez kategorii 0

Nadchodzi wieczór a dziecko zamiast się położyć spać, nie chce oderwać się od zabawy. Często myślisz, że jeśli dziecko się zmęczy wieczorem to na pewno pójdzie grzecznie spać. Niestety jest odwrotnie. Kiedy dziecko zaangażuje się w budowanie zamku z klocków lub jakąkolwiek inną zabawę, nawet nie myśli położeniu się spać.

Jak rozwiązać tę sytuację?

Dziecku potrzebna jest wieczorna rutyna. Czynności takie jak kolacja, kąpiel, mycie ząbków, czytanie bajeczki i położenie się spać były wykonywane codziennie w tej samej kolejności. Dlatego nie daj się namówić na dodatkową wieczorną zabawę, bo wtedy nie ma szans, że dziecko pójdzie wcześnie spać.

Wywietrz sypialnię dziecka przed snem, dzięki temu dziecko będzie mogło oddychać świeżym powietrzem co ułatwi zasypianie. Możesz również podać dziecku herbatkę z melisy jeśli danego dnia jest bardzo „nakręcone” np. nową zabawką. Może również być zestresowane, gdy na przykład czeka je pierwszy dzień w przedszkolu, wtedy warto porozmawiać i pomóc się wyciszyć dziecku. Bardzo istotne jest aby minimum godzinę przed snem dziecko nie korzystało z żadnych urządzeń elektronicznych. Światło niebieskie, które wydzielają ekrany tych urządzeń pobudza człowieka.

Warto również zadbać o to by w miejscu, w którym dziecko śpi panowała cisza i zaciemnienie. Gdy będzie jasno i głośno, dziecko zaśnie, ponieważ będzie wybijane ze snu różnymi bodźcami.

Jeśli masz jakieś pytania, lub chcesz wykluczyć chorobowe przyczyny bezsenności, zrobić badania zadzwoń do nas pod numer 14 688 88 80 i umów się na wizytę.
Aby zostać naszym pacjentem wypełnij Deklarację Wyboru Lekarza, a następnie przynieś ją do nas.