Ból głowy u dziecka

Ból głowy u dziecka

5 września 2019 Bez kategorii 0

Ból głowy u dziecka może mieć wiele przyczyn. Kiedy się nasila lub występuje zbyt często, należy pójść do lekarza. Często jednak pomagają domowe sposoby. Ból głowy może mieć wiele przyczyn, oto kilka z nich:

  • Migrena
  • Zapalenie zatok
  • Przeziębienie
  • Ospa wietrzna
  • Angina
  • Stres

Na co dzień warto dbać o to żeby dziecko nie miało kontaktu z dymem tytoniowym, dbało o higienę korzystania z urządzeń elektronicznych, zdrowo się odżywiało. Warto również zadbać o regularny sen dziecka, ponieważ przemęczenie często może prowadzić do bólu głowy. Pierwszą naszą reakcją na ból głowy jest podanie tabletki. Jednak nie warto się spieszyć i wcześniej zastosować kilka innych sposobów.

Co zrobić gdy dziecko boli głowa?

Najczęściej z bólem głowy u dziecka możemy poradzić sobie w domu. Przede wszystkim należy zmierzyć temperaturę ciała dziecka, żeby zorientować się czy dziecko ma gorączkę. Jeśli dziecko ma gorączkę, zastosuj nasze sposoby z wcześniejszego artykułu dotyczącego gorączki. Jeśli przyczyną bólu głowy nie jest gorączka, połóż dziecko do łóżka i zastosuj zimny okład na czoło i skronie. W tym czasie dziecko nie powinno korzystać z urządzeń elektronicznych (telewizor, smartfon, komputer itp.) Warto również przewietrzyć pomieszczenie, w którym aktualnie przebywa dziecko.

Ważne jest również abyś dbał o nawodnienie dziecka. W tym celu podawaj dużo płynów niegazowanych. Gdy naturalne sposoby nie pomogą, podaj dziecku Ibuprofen lub Paracetamol.

Jeśli ból głowy powtarza się zbyt często lub masz jakieś wątpliwości zadzwoń do nas pod numer 14 688 88 80