Infekcja w okresie jesiennym

Infekcja w okresie jesiennym

15 września 2019 Bez kategorii 0

Dopadła cię infekcja w okresie jesiennym i zastanawiasz się czym to jest spowodowane? Nagłe przeskoki i duże wahania temperatury w ciągu dnia, których ostatnio doświadczamy powodują idealne warunki do rozwoju przeziębienia. W tym czasie trudniej jest zadbać o swoje zdrowie w momencie, w którym rano mamy 13 stopni Celsjusza, a w dzień 25. Łatwo się dać zwieść porannemu słońcu zapominając o zimnym wietrze. Warto pamiętać, że przeziębienie nie bierze się z zimna, tylko z wirusów. Wyziębiony organizm staje się mniej odporny i ułatwia rozwój wirusom.

Jak uniknąć zarażenia się infekcją?

Gdy przychodzi jesień wzrasta ilość przeziębień, dlatego jesteśmy narażeni na kontakt z chorymi w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, szkole. Jak zatem uniknąć zarażenia się przeziębieniem? W tym okresie należy częściej myć ręce i nie dotykać nosa, oczu oraz ust, gdyż to na nich przebywa najwięcej zarazków. Gdy dotykamy twarz, roznosimy bakterie z naszych rąk. Warto zacząć nosić szalik lub chustę przysłaniającą usta i nos. Unikniemy w ten sposób wdychania zimnego powietrza ustami. Gdy wydmuchujemy wydzielinę z nosa w chusteczkę jednorazową to używajmy jej jeden raz i wyrzućmy zamiast chować do kieszeni i przechowywać bakterie.

Powinniśmy również dostarczać witaminę C do naszego organizmu na przykład pijąc herbatę z cytryną, jedząc brokuły lub paprykę.

Gdy mijają upały zaczynamy mniej pić i dbać o nawodnienie organizmu, ponieważ nie jest nam już tak gorąco i nie jesteśmy tak spragnieni jak w lecie. Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Często w sezonie jesiennym zamieniamy wodę na herbatkę, jednak warto prócz herbaty dostarczać też zwykłej wody mineralnej.

Jeśli masz jakieś pytania, lub łapie Cię przeziębienie umów się na wizytę do Lekarza Ogólnego dzwoniąc pod numer 14 688 88 81.
Aby zostać naszym pacjentem pobierz Deklarację Wyboru lekarza, wypełnij, a następnie przynieś ją do nas.